W dzisiejszych czasach niezwykle ważne jest korzystanie z nowoczesnych systemów optymalizacji pracy i produkcji. Szczególnie firmy, które mają do dyspozycji systemy pakowania towarów, powinny zainteresować się najnowszymi sposobami na szybsze i lepsze pakowanie. Polska jest miejscem, przez które przechodzi wiele łańcuchów dostaw oraz produkuje się najróżniejsze produkty, dlatego odpowiednie pakowanie jest na wagę złota.

Minimalizacja kosztów już na etapie produkcji i pakowania oraz optymalizacja pracy pracowników może mieć naprawdę niesamowite efekty. Dlatego warto zainteresować się najnowszym sprzętem do pakowania.

Nowoczesne podajniki produktowe

Odpowiednio dobrane podajniki produktów zapewniają ciągły przesył produktów z linii produkcyjnej do linii pakownicze. Etap ten jest wyjątkowo wrażliwy, gdyż to właśnie od odpowiednio dopasowanego podajnika zależy to, czy produkt na finalnym etapie się nie zniszczy — a takie zniszczenia są najbardziej kosztowne dla całej produkcji.

Podajniki wibracyjne typu bowl feeder są na przykład świetnym rozwiązaniem do podawania wyjątkowo małych części, które mogłyby się łatwo zniszczyć lub rozproszyć, gdyby były transportowane przez najzwyklejszą linię produkcyjną. Tego typu podajniki wibracyjne składają się ze specjalnej masy, przeznaczonej do ustawiania części w określonej orientacji. Wibrująca jednostka napędowa, na której zamontowana jest misa oraz skrzynka sterująca o zmiennej amplitudzie, steruje podajnikiem misy. W zagłębieniach misy transportowane są drobne części, które przesuwane są poprzez delikatne wibracje.

Robotyzacja procesów produkcyjnych

Niezwykłe efekty może przynieść robotyzacja procesów produkcyjnych. Jak wskazują raporty, sektor produkcyjny jest jednym z najmniej zautomatyzowanych sektorów w polskiej gospodarce. Wciąż wykorzystywana jest ludzka siła robocza, która jest podatna na błędy i zmęczenie, a przecież wiele procesów powtarzalnych mogą wykonywać roboty. Dzięki temu pracownicy mogliby się zająć bardziej skomplikowanymi i wielostopniowymi procesami.

Na przykład pakowanie w kartony obecnie może się odbywać czysto automatycznie. Na rynku można znaleźć wiele maszyn do składania kartonów oraz do pakowania produktów w nie. Oczywiście, najbardziej delikatne produkty powinny być pakowane przez ludzi, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby proces składania kartonów został zautomatyzowany w każdej firmie produkcyjnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu można przyspieszyć proces pakowania produktów i zminimalizować ryzyko pomyłki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here