Istnieją różne typy prac. Każdy z nas sam wybiera i się decyduje na to, co tak naprawdę chce robić. Pamiętajmy, że praca powinna nas cieszyć. Powinniśmy się samorealizować i rozwijać, a przy tym lubić to, co tak naprawdę robimy. Jeśli przyszłoby nam pracować pięćdziesiąt lat w zawodzie, którego nienawidzimy, z pewnością byśmy się męczyli i byli niezadowoleni z życie, tym bardziej jeśli zarobki nie spełniałyby naszych oczekiwań. Wtedy złość i frustracja mogłaby nas przytłoczyć, doprowadzając nawet do jakiś chorób lub zaburzeń. Pamiętajmy więc zatem o tym, aby zadbać o siebie i robić to, do czego się nadajemy i jesteśmy stworzeni. Z czasem na pewno stalibyśmy się w tym lepsi. Szczególnie wtedy, gdy nawet sami staralibyśmy się uczyć i rozwijać, nawet poza godzinami pracy. Możemy uczestniczyć także w licznych kursach, szkoleniach, stażach i praktykach. Możemy oglądać poradniki, czytać książki, sami się uczyć i dążyć do podnoszenia naszych umiejętności i kwalifikacji. W niektórych zawodach w szczególności ważne jest to, co dana osoba potrafi, a nie papier, że ma w tym kierunku ukończone studia. Szczególnie jeszcze wtedy, gdy nie posiada nic poza certyfikatem. Brak umiejętności zdecydowanie nie pomoże w znalezieniu pracy. Stąd też musimy się sami rozwijać po to, aby z czasem dostawać lepsze oferty pracy i zdobywać coraz większe doświadczenie. Wyobraźmy sobie, że osoba uzdolniona artystycznie zdecyduje się zostać księgową i nienawidzi tego, co robi. Nie będzie chciała się poprawiać w tym, co robi. Będzie się starała choćby hobbystycznie rozwijać swoją pasję, a nie podnosić kwalifikacje do pracy.
Praca niekoniecznie musi się odbywać w głównym budynku, w którym mieści się firma. Pamiętajmy, że są różne typy pracy. Jest też możliwa praca zdalna. Praca zdalna – co to? To bardzo dobre pytanie. Jest to praca, którą można wykonać praktycznie wszędzie. Jednak na czym to konkretnie polega? Łatwo można to zaprezentować na pracy grafika. Nie musi on koniecznie przebywać w siedzibie firmy, w której jest zatrudniony. Ma możliwość projektowania w domu, u rodziny, podczas wyjazdu, w hotelu. Tym samym jest w stanie wysyłać projekty drogą internetową. Inne zdalne zawody to, np. pisarz. Można robić to, co się lubi, nawet choćby hobbystycznie lub jako formę dodatkowego dochodu, w zależności od tego, co dana osoba pisze. Wystarczy nam komputer i bardzo często połączenie z internetem. Liczne osoby zajmujące się blogami, serwisami społecznościowymi czy też YouTuberzy mają możliwość pracy zdalnej. Jest to bardzo ciekawe i nowoczesne rozwiązanie, szczególnie dla tych z nas, którzy są już gdzieś zatrudnieni i drugą pracę traktują w formie dodatkowej, dorywczej. Często jednak nie musimy się nawet ruszać z domu, a zarobimy. Pamiętajmy zatem, że jest to praca, więc musimy podejść do tego odpowiedzialnie i profesjonalnie.
Zdalna praca jest zdecydowanie trudniejsza od tej, do której musimy wstać i udać się do firmy. Ale dlaczego? To jest bardzo proste. Taka forma praca wymaga od nas sporo samozaparcia i mobilizacji, jak również dobrej organizacji pracy. Możemy mieć bowiem narzucone terminy. Niekoniecznie zawsze mamy siłę, ochotę czy też czas na to, aby dodatkowo pracować. Jednak gdy wiąże nas umowa, musimy wykonać to, co do nas zależy. Stąd też praca zdalna jest zdecydowanie trudniejszym rozwiązaniem. Musimy się jej bardziej poświęcić i znaleźć w sobie siłę i chęci do jej realizacji. Do zwykłej stacjonarnej pracy musimy wstać. Kiedy już pójdziemy, wykonujemy to, co do nas należy. Zapewne nie pracujemy sami, więc jest to dla nas dodatkowa mobilizacja. Jeśli piętrzą się nam zlecenia, które musimy wykonać w dany dzień, a szef wisi nam nad głową, tym bardziej staramy się do zrealizowania tego, co do nas należy.
Warto zatem się kilka razy zastanowić, czy będziemy w stanie się zmobilizować do wykonania na czas naszej pracy tak, aby nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Nie jest to dobre rozwiązanie. Praca zdalna z pewnością ma swoje plusy i minusy, stąd też wybierajmy rozważnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here