Praca krawca nie należy do najłatwiejszych. Aby wykonywać tę profesję należy mieć tak w ręku, wiedzę oraz wykazywać się kreatywnością. Zajęcie te jest lukratywne oraz ma bardzo duży wpływ na zarobki. Przekonaj się z jakimi wyzwaniami boryka się taka branża. Sprawdź to sam!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/krawiec-zarobki-i-wyzwania-branzy/

Mediana zarobków krawca w kraju

Miesięczne wynagrodzenie krawcowej w Polsce jest to przeciętnie koszt około 2780 zł brutto. Około połowa krawców nie uzyskuje pensji między 2400 zł, a 3300 zł. 1/4 krawców w Polsce plasuje się poniżej tego pułapu oraz zarabiam mniej niż 2400 zł. Inna 1/4 fachowców z kolei może liczyć na więcej niż 3300 zł brutto. Na najlepsze zarobki jako krawiec mogą liczyć osoby mieszkające w województwach Mazowieckim, łódzkim oraz Śląskim. Gorzej jest w przypadku osób, które zamieszkują Podkarpacie, Lubelszczyznę oraz Warmię i Mazury.

Ile jest w stanie zarobić krawiec przemysłowy?

Bez wątpienia jest to zawód z kategorii deficytowych oraz wymagających potrzebnych umiejętności i zdolności takich jak obsługa maszyn do szycia, a także technik zawodowych. Przez to wydawać się może, że zarobki powinny być zadowalające oraz mieścić się w okolicach średniej krajowej. Okazuje się że mniejsza dostępność do fachowca zwiększa ceny. Na szwaczki oraz krawcowe jest obecnie duże zapotrzebowanie, a możliwości rekrutacyjne są mocno ograniczone. Tym samym sposobem korzystnie wpływa to na wysokość pensji fachowców. W związku z charakterem zawodu praca ta często przybiera formę akordu. Według serwisu branżowych w Polsce przeciętny krawiec w dużym zakładzie przemysłowym jest w stanie zarobić nawet od 3500 zł do 5000 zł brutto miesięcznie.

Zobacz też: http://www.projektsukces.pl/jak-zostac-krawcem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here