Pracując w branży medycznej musimy dbać o sterylne warunki dla wszystkich narzędzi, pacjentów oraz dla nas samych. To w trosce o nasze zdrowie. Jednakże nie tylko musimy dbać o te wszystkie aspekty, warto również zadbać o dokumentację medyczną.

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/w-jaki-sposob-wybrac-szafy-kartotekowe-na-dokumentacje-medyczna/

Ważne dokumenty

W medycynie wszystkie dokumenty są ważne. Mają one służyć zarówno lekarzowi, pacjentowi, jak i rejestratorom czy pielęgniarkom. Takie dokumenty są również często przekazywane z placówki do placówki, aby historia pacjenta była jasna dla każdego kolejnego lekarza.

W prowadzeniu dokumentacji medycznej musimy pamiętać o klarownych zapisach dotyczących pacjenta, tu bardzo ważne są wszelkie szczegóły, gdyż chodzi o zdrowie! Równie istotnym jest dbanie o to, aby takie dokumenty nie dostały się w niepowołane ręce, bo to przeciwko prawu!

Jak przechowywać dokumentację medyczną?

Dokumenty tak ważne, jak dokumentacja medyczna, powinniśmy przechowywać w miejscu, do którego dostęp mają tylko osoby upoważnione.

Analogowe dokumenty najlepiej trzymać w szafach biurowych, zamykanych na klucz, które stoją w wyodrębnionym miejscu w pomieszczeniu rejestracyjnym. Należy również zadbać o to, aby dokumenty były ułożone chronologicznie, aby można było je łatwo i szybko znaleźć, w razie potrzeby.

Cyfrowe dokumenty, z kolei, powinny znajdować się w odpowiednio przystosowanej bazie CRM, która jest zabezpieczona hasłami, a każdy użytkownik, który ma uprawnienia do jej wglądu miał swoje unikatowe hasła i loginy.

Należy również zabezpieczyć serwer, na którym znajdują się dokumenty cyfrowe pacjentów, aby uniknąć ryzyka włamania hakerskiego lub innych niepowołanych osób trzecich.

RODO

O dokumentację medyczną należy bardzo mocno dbać i ją chronić. W dobie nowych regulacji RODO nie powinny wyciec nigdy żadne dane związane z jednostką, nawet jej nazwisko! Jest to uregulowane w nowej ustawie do ochrony danych osobowych, zatem taki wyciek informacji mógłby poskutkować karą grzywny, ale również procesami od każdej osoby.

Przeczytaj też: http://nieoficjalnie.pl/mineraly-hematyt/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here