Niektórzy z nas spędzają w biurze większość swojego czasu, traktują to miejsce jak drugi dom, dlatego tak ważne jest, żeby było ono dla nas przyjaznym otoczeniem. Kolory, które będą w nim królowały, towarzyszą nam praktycznie codziennie. A jak wiadomo dana barwa ma wpływ na nasze samopoczucie. Jeżeli dobierzemy kolory w odpowiedni sposób, będą one w stanie poprawić nasz nastrój, a nawet podnieść motywację do działania. Z kolei jeżeli dobierzemy barwy nieprawidłowo, nie będziemy potrafili skupić się podczas pracy, a dodatkowo możemy czuć się rozdrażnieni.

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/biurowe-kolory/

Zielony

Kolor zielony, to jeden z tych kolorów które zazwyczaj kojarzą nam się z relaksem i ukojeniem. Można powiedzieć, że przywodzi na myśl tylko pozytywne skojarzenia. Jest to kolor, który łączy się z naturą. Zieleń pomaga nam oczyścić umysł, a jednocześnie zachować niezbędną równowagę. Oprócz tego daje możliwość odprężenia zmęczonym oczom, zwłaszcza gdy wiele godzin spędzamy przed ekranem komputera. Ogromną zaletą tego koloru jest to, że można go wprowadzić w formie dodatków, czyli na przykład roślin.

Niebieski

Pierwsza myśl, która związana jest z kolorem niebieskim to czystość, w postaci nieba lub morza. Jest to barwa, która bardzo często wykorzystywana jest podczas urządzania pokoju dla dziecka. Posiada właściwości uspokajające, wzmacnia koncentrację oraz logiczne myślenie. Niebieski to kolor, który jest lubiany przez większość osób, bez względu na wiek, czy płeć. Przypisuje mu się zaufanie oraz spokój. Jest to idealna barwa do biura.

Żółty

Żółty to kolor, który wiąże się z energią oraz pozytywnym nastrojem. Jest to kolor słoneczny, który przywołuje w nas same dobre wspomnienia. Zazwyczaj kojarzony jest z wakacjami, słońcem i ciepłem. W wyniku czego wywołuje u ludzi świetny nastrój oraz radość. Czy w takim razie jest odpowiedni do biura, w którym musimy się skupić na pracy? Oczywiście! Kolor żółty wykazuje działanie motywujące do działania oraz pobudzające. Ważne tylko, żeby podczas wybierania odpowiedniej barwy, skupić się na tej bardziej stonowane. Nie może być zbyt intensywna.

Zobacz też: http://www.pracorama.pl/sala-konferencyjna-jak-ja-urzadzic-zeby-byla-stylowa/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here