Szukając wydajnych sposobów na prowadzenie swojej firmy, warto wykorzystywać zaawansowane technologicznie narzędzia. Komputery udostępniają nam niemal nieograniczone możliwości, a łącząc je z wieloma interesującymi modułami, efekt może zaskoczyć nawet najbardziej wymagających klientów. Pracując w branży transportowej, osoby odpowiedzialne za zarządzanie flotą mają utrudnione zadanie, gdyż nie tylko muszą dokładnie planować trasy, ale również nadzorować godziny pracy kierowców. Jednym z ich obowiązków jest regularne weryfikowanie tachografów.

Dziś chcielibyśmy zaprezentować interesujące narzędzie, które umożliwia zdalny odczyt tachografu. Brzmi prawdopodobnie ciekawie dla większości przedsiębiorców, lecz jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat wydajności systemów, zapraszamy do dalszej części tekstu.

Zdalny odczyt tachografu kontra stare, zawodne metody

Niegdyś tachografy były mechaniczne. Oznacza to, że wskazówka rysowała na specjalnej tarczy godziny pracy i parametry auta podczas jazdy, notując również przerwy. Na tej podstawie kierowcy rozliczali się ze swojej pracy z pracodawcami, którzy nie mogli i w dalszym ciągu nie mogą wymuszać od swoich kierowców ponadczasowych zmian, które mogą skutkować zagrożeniem. Niestety, istniało wiele sposobów, by fałszować wynik, więc nadużycia się wciąż zdarzyły. Obecne systemy elektroniczne są znacznie dokładniejsze i zaawansowanych układów nie da się obejść. Zdalny odczyt tachografu pozwala na bieżąco weryfikować pracę kierowców, bez żadnych mechanicznych części. Dzięki temu można planować zmiany z dużo większą dokładnością i elastycznością.

Ile kosztuje i czy w ogóle warto?

Wszystko zależy od zaawansowania wybranego systemu, gdyż na rynku jest wielu producentów i wielkości floty samochodów. Można jednak śmiało powiedzieć, że im więcej maszyn posiadacie, tym cena jednostkowa będzie niższa. Warto więc skontaktować się osobiście z profesjonalnymi specjalistami, którzy zaprezentują Wam indywidualną ofertę dostosowaną do potrzeb Waszej firmy.

Biorąc pod uwagę, że zdalny odczyt tachografu minimalizuje czas, który potrzebny jest na obsługę kierowców, firma zaoszczędzi również na pracy analityków i prostych raportach. Dodatkowo uchroni się przed wieloma wymuszeniami lub kosztami, które będą spowodowane próbami zaoszczędzenia lub wyłudzenia (pieniędzy lub paliwa) przez kierowców. Warto więc zastosować tego typu monitoring, ułatwiający wykonywania czynności służbowych. Pamiętajcie, że odczyt tachografów powinien następować najrzadziej raz na 90 dni, natomiast karty kierowcy raz na 28 dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here