Zarządzanie magazynem nigdy nie jest prostym zadaniem i wymaga odpowiedniego przygotowania ze strony osoby zarządzającej. W nowoczesnych magazynach niezbędne jest także zastosowanie systemu, który wspomoże pracę ludzi i zapewni optymalne rozwiązania, dostosowane do danej przestrzeni, towarów i liczby pracowników.

System magazynowy – niezawodna pomoc w każdym zadaniu

Nowoczesny magazyn to nie tylko miejsce, w którym trzymane są towary. To przede wszystkim miejsce, w którym odbywa się cały szereg zadań, niezbędnych do tego, aby firma pracowała sprawnie, a kliencie zostali obsłużeni na czas i z dbałością o najwyższą jakość. 

Dlatego też niezawodne systemy magazynowe są niezbędne do obsługi tych miejsc. Pomagają w zaksięgowaniu dostarczonych towarów, obsługują całą inwentaryzację i zarządzają wysyłką. Dzięki temu żaden towar nie zostanie przegapiony, jak mogłoby się zdarzyć podczas ręcznej pracy w takim miejscu. Co więcej, ich najnowsze i najbardziej zaawansowane wersje pomagają także w szeregu innych zadań. Co dzięki temu możesz zyskać jako właściciel magazynu i całej firmy?

Przede wszystkim większą dokładność pracy, a także jej efektywność i przyspieszenie. Dzięki zaawansowanym technologiom i algorytmom twoim pracownicy bez problemu będą mogli obsłużyć nawet 30 000 paczek, w halach mających dziesiątki tysięcy metrów wielkości. Co równie ważne: niemal wszystkie (aż 95%) paczki zamówione przed osiemnastą będą gotowe do wysyłki jeszcze tego samego dnia, co znacząco poprawi opinię twoich klientów o twoim sklepie.

Kontrola, której nie pożałujesz

Jedną z najważniejszych cech nowoczesnych systemów magazynowych jest możliwość pełnej kontroli nad tym, co dzieje się w firmie. Zawsze będziesz miał bieżący wgląd w stan magazynu, w dostawy i wysyłki, a co za tym idzie, nie będziesz musiał obawiać się, że jakiekolwiek zadania pójdą nie po twojej myśli.

Dzięki automatycznemu rozliczaniu niedoborów i nadwyżek twoja praca zostanie ułatwiona i przyspieszona. Z łatwością ocenisz – albo raczej system zrobi to za ciebie – na jakie kolejne zamówienia powinieneś się zdecydować, a po co na razie nie musisz sięgać.

Obsługa zwrotów i reklamacji

Dodatkowym atutem tych systemów jest obsługa zwrotów i reklamacji, która sprawia, że w łatwy sposób będziesz mógł kontrolować, kto, kiedy, a także dlaczego zdecydował się na oddanie towaru do twojej firmy. To niezwykłe ułatwienie, które sprawia, że szybko będziesz mógł rozpatrzyć każdy wniosek reklamacyjny oraz dokonać zwrotu pieniędzy. Taka szybkość i wysoka jakość obsługi zapewnią ci dobrą opinię klientów nawet w tych mało przyjemnych momentach.

Nadzór nad pracownikami

Ważną cechą jest możliwość zarządzania także pracą magazynierów. System WMS sprawia, że zostają wyeliminowane pomyłki pracowników, a nawet nowy magazynier szybciej wdraża się w pracę i wymaga mniejszego przeszkolenia. Co więcej, jeśli zainwestujesz w taki system, organizacja pracy znacznie się poprawi, dzięki czemu każdego dnia twoi pracownicy będą także mniej obciążeni. Ich lepsze samopoczucie na pewno przyczynia się również do większego zaangażowania w każde zadanie i zwiększenia jakości obsługi klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here