Oszczędność energii to w dzisiejszej rzeczywistości ekonomicznej coraz częściej konieczność. Wiele osób wybiera również energooszczędne rozwiązania ze względu na chęć ochrony środowiska naturalnego. Jednym z najłatwiejszych do zastosowania rozwiązań jest wymiana okien na energooszczędne. Czy możliwe jest to również w przypadku okien przesuwnych?

Okna energooszczędne pasywne – jak to działa?

Przez tradycyjne ona, niezależnie od konstrukcji następuje dość duża utrata ciepła z mieszkania. Ma to znaczenie zwłaszcza zimą, kiedy to jakość zastosowanych w domu okien przekłada się w bardzo dużym stopniu na wydatki, które ponoszone są na ogrzewanie. Jak pokazuje doświadczenie, zastosowanie okien energooszczędnych pozwala nie tylko na uzyskanie wyższej temperatury, ale na zmniejszenie kosztów generowanych przez gospodarstwo domowe.

Okna tego rodzaju zbudowane są najczęściej z trzywarstwowej szyby scalonej, pomiędzy warstwami której znajduje się gaz szlachetny. Wszystkie elementy okna – od listw dystansujących szyby, do uszczelek pomiędzy oknem, a ramą są wykonane w taki sposób, by jak najbardziej ograniczyć możliwość wystąpienia mostków termicznych, a więc straty ciepła. Najlepiej sprawdzają się tu okna pasywne, które ograniczają te straty do minimum.

Energooszczędne okna przesuwne

Najbardziej popularne okna energooszczędne to najczęściej konstrukcje tradycyjne, czyli okna uchylne. Tego rodzaju okna jest po prostu łatwiej wykonać, a więc są one również nieco tańsze. Na szczęście rozwijająca się ciągle technologia pozwala dzisiaj na wykonanie również energooszczędnych okien przesuwnych.

Okna przesuwne wykonane w tej technologii pozwalają na zachowanie korzyści jakie dają tego rodzaju okna, przy jednoczesnym uzyskaniu bardzo dobrych warunków termicznych w mieszkaniu. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, nawet okna i drzwi przesuwne dużego formatu mogą charakteryzować się bardzo dobrymi parametrami termicznymi.

Co jeszcze można zyskać?

Zastosowanie nowoczesnych drzwi i okien przesuwnych to nie tylko oszczędność energii i środków na ogrzewanie. Tego typu okna i drzwi balkonowe to również świetne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w małych mieszkaniach, w których pozwoli na znacznie bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni.

Projekty uwzględniające zastosowanie okien przesuwnych charakteryzują się nowoczesnym dizajnem. Są więc polecane osobom, które w swoim mieszkaniu chcą stworzyć otwartą, komfortową i w pełni dostosowana do potrzeb użytkowników przestrzeń.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here