Wysyłka kurierem jest coraz częściej wybieraną usługą. Korzystają z niej fani zakupów w internecie, firmy i sklepy internetowe, prywatni odbiorcy i nadawcy oraz liczne inne grupy. Wśród oferowanych usług znajdziesz rozmaite rodzaje przesyłek kurierskich, dedykowane do odmiennych typów paczek i transportowanych produktów. Poniżej przybliżamy ten temat oraz przedstawiamy najczęściej wybierane i najpopularniejsze rodzaje przesyłek kurierskich. 

Przesyłki kurierskie – popularne i wygodne 

Korzystanie z usług kuriera to dla wielu osób jedyne dostępne rozwiązanie. Na pomoc kuriera warto się zdecydować szczególnie, jeśli przygotowujesz paczkę do nadania oraz poszukujesz zaufanego i profesjonalnego kontrahenta, który podejmie się jej dostarczenia. Obecnie, swoje usługi oferują liczne firmy kurierskie, których usługi różnią się pod wieloma względami – w tym także ceną. 

By odnaleźć kuriera, którego usługi maksymalnie spełnią Twoje oczekiwania, warto korzystać z internetowych wyszukiwarek firm kurierskich. Są to rozbudowane bazy danych, na bieżąco przeglądające oferty dostępnych firm transportowych. Korzystając z nich, będziesz mógł porównać oferty różnych kurierów, wybierając rozwiązanie najkorzystniejsze cenowo. Niezależnie czy preferujesz usługi firmy DHL, FEDEX, UPS czy DPD zamów kuriera przez internet i ciesz się niską ceną dostawy. 

Rodzaje przesyłek kurierskich ze względu na rodzaj 

Pierwszym typem przesyłek kurierskich są przesyłki pocztowe, wysyłane do nadawcy krajowego lub za granicę. Przesyłki pocztowe to nie tylko koperty, ale także większych gabarytów paczki. Cena wysyłki zależy w dużym stopniu od wagi paczki lub koperty. Przesyłka może osiągać maksymalnie 70 kilogramów. 

Przesyłki typu priorytetowego są transportowane szybciej i sprawniej niż standardowe przesyłki pocztowe. Są traktowane z pierwszeństwem – często docierają do nadawcy już dzień po ich nadaniu. Jest to opcja dedykowana do sytuacji pilnych. 

Przesyłki paletowe to specjalny rodzaj transportu, który wymaga zastosowania dodatkowych urządzeń w trakcie jego przygotowania. Przesyłka paletowa powinna być zabezpieczona, a w wielu sytuacjach – także owinięta wytrzymałym i stabilizującym stretchem. Przesyłki paletowe to przede wszystkim materiały wielkogabarytowe, a także duże ilości drobnych sprzętów. Warto podkreślić, że umieszczenie przesyłki na palecie pozwala na jej łatwiejszy załadunek i rozładunek. 

Rodzaje przesyłek kurierskich ze względu na miejsce dostarczenia 

Biorąc pod uwagę lokalizację adresata, przesyłki można podzielić na międzynarodowe oraz krajowe. Pierwsze z nich to przesyłki realizowane na terenie innych państw. Transport może odbywać się kilkoma drogami – lądem, powietrzem lub przez wodę. Cena dostawy takiej przesyłki zależy w dużym stopniu od miejsca docelowego, a dokładnie jego odległości od miejsca nadania paczki.

Przesyłki krajowe są częściej wybierane, szczególnie w przypadku polskich firm e-handlowych oraz prywatnych dostawców. Ograniczenia obowiązujące przy nadawaniu przesyłek krajowych są o wiele mniej restrykcyjne. Ponadto sama realizacja usługi jest znacznie tańsza i przebiega szybciej. Duża liczba dostawców działających na terenie całego kraju sprawia, że ceny usług są konkurencyjnej, co przyciąga kolejnych klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here