Projektowanie stron internetowych odgrywa dużą rolę w kreowaniu wizerunku firmy. Niestety wielu przedsiębiorców ignoruje tę kwestię, a to może ich kosztować utratę klientów. Dlaczego to takie ważne?

Pierwsze wrażenie
Zbyt duży chaos, brak przejrzystości lub źle dobrane kolory – tego typu czynniki mogą odrzucać i źle świadczyć o właścicielu strony, zniechęcać do bliższego poznania usług lub zakupów. Nawet najlepszy sklep ze zdrową żywnością nie przyciągnie klientów, jeśli jego strona będzie fioletowo-czarna. Może i te kolory stanowią zgrane połączenie, ale zdecydowanie nie kojarzą się ze smacznym, świeżym jedzeniem. Podobnie sytuacja wygląda z ilością zdjęć, których nadmiar odwraca uwagę i utrudnia skupienie się na konkretnych produktach lub informacjach.
Duże znaczenie ma obecnie także responsywność strony internetowej. Witryna powinna dostosowywać się do szerokości ekranu urządzenia bez straty na płynności i estetyce.

Dla wielu użytkowników wejście na konkretną stronę internetową jest pierwszym kontaktem z firmą. Profesjonalne projektowanie stron www oferowane przez polecaną przez nas firmę Creativium https://creativium.pl/kompetencje/strony-internetowe/ to gwarancja wysokiej jakości realizacji.  Pracujący w tej agencji specjaliści dbają o to, by strony były nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale i funkcjonalne. 

Nakłonienie do działania
Magiczny przycisk CAL (ang. „call to action”) – umieszczany na stronie internetowej, aby skłonić użytkownika do wykonania określonej akcji (np.: zakupu, pobrania pliku). Projektowanie stron internetowych powinno zadbać, aby zaprojektować go tak, by działał i spełniał swój cel. Przycisk CAL powinien znajdować się w dobrze widocznym miejscu i mieć odpowiedni, przyciągający uwagę kolor. Użytkownik powinien zostać zachęcony do kliknięcia przez obietnicę potencjalnych korzyści – tu ważna uwaga: te korzyści musi otrzymać, inaczej najprawdopodobniej zrezygnuje z dalszych działań. Wygląd również ma duże znaczenie. Poza dobraniem odpowiedniego koloru, warto postawić na minimalizm i zadbać o to, aby przycisk wpasowywał się w ogólny design strony. 

Dodatkowa kwestia to wiarygodność. Projektowanie stron www powinno mieć na uwadze to, aby witryna była wiarygodna, zachęcająca do interakcji. Inaczej użytkownik nie da się skłonić do skorzystania z oferowanych usług.
Projektowanie stron internetowych to nie tylko nowoczesny design. Warto wziąć pod uwagę to, że współcześnie to przede wszystkim swego rodzaju wizytówka firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here