Praca na takim stanowisku wiąże się z  ogromną odpowiedzialnością, ale też z poświęceniem. Jako strażak codziennie jesteśmy narażeni na zagrożenie własnego zdrowia czy w niektórych przypadkach nawet życia. Taka praca wymaga od kandydata więc dobrej kondycji fizycznej, zdrowia ogólnego jak i psychicznego oraz sporego zaangażowania. Dzisiaj jednak przyjrzymy się nie pracy, którą wykonuje strażak podczas pełnienia swoich codziennych obowiązków, a tego ile jest w stanie zarobić. Ile wynosi mediana zarobków strażaka oraz na jakie dodatki do pensji może w to wliczyć? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-strazak/ 

Ile wynosi mediana zarobków strażaka? 

Jako osoba na takim stanowisku w naszym kraju jesteśmy w stanie zarobić 3517 zł brutto na miesiąc. Jest to jednak mediana. Została ona wyliczona z różnych form zatrudnienia oraz czynników dodatkowych, które wynikają z pracy jako strażak. Z tego możemy wysnuć wnioski, że połowa wszystkich strażaków jest w stanie zarobić kwoty, które znajdują się w przedziale 2775 zł – 4448 zł brutto na miesiąc. 

Druga połowa podzielona jest na dwie ćwiartki. Pierwsze 25% zarabia poniżej, a drugie powyżej podanego wyżej pułapu. Oznacza to, że pozostałe 25% będzie zarabiało poniżej 2775 zł, a następne może liczyć na zarobki większe niż 4448 złotych. Kwoty te zostały podane w rozliczeniu miesięcznym w kwocie brutto.

Dodatki do pensji w pracy strażaka

W zależności od tego, jakie prace wykonujemy oraz na jakie interwencje jesteśmy wzywani, przysługują nam dodatki do pensji. Wynoszą one dokładnie 5%, 10%, 15%, a także 20%. Nasza pensja dzięki nim wzrasta automatycznie z liczbą przepracowanych lat. Za każdy przepracowany rok jesteśmy w stanie otrzymać kolejny procent do pensji zasadniczej. Taki bonus otrzymuje się co 2 lat a, aż do spełnienia 20 lat służby. 

Zobacz też: http://www.projektsukces.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-informatyk/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here