Wielu ludzi nie jest usatysfakcjonowanych z wielkości wynagrodzenia jakie otrzymuje w pracy lub po prostu chcą oszczędzić na wymarzony samochód, wakacje czy dom. Niestety szefostwo nie zawsze jest skłonne do dawania podwyżek. Co zrobić w takiej sytuacji i jak dorobić po pracy?
Jedną z opcji jest copywriter. Czym zajmuje się copywriter? Pisaniem tekstów, które potem mogą być wykorzystywane między innymi w reklamach prasowych, radiowych, telewizyjnych, na stronach internetowych czy blogach, a także w katalogach, broszurach czy na ulotkach. Można być copywriterem samodzielnie szukającym potencjalnych klientów lub zalogować się na stronach, które pośredniczą między copywriterami a klientami. Stawki różnią się między sobą w zależności od ilości znaków oraz rodzaju pisanego tekstu i może być to od kilku złoty do nawet kilkuset. Copywriterem jednak nie może zostać każdy. Taka osoba musi mieć lekkie pióro, dobrze znać zasady ortografii, gramatyki i interpunkcji, mieć wyobraźnie i być kreatywnym, mieć wiedzę z wielu dziedzin życia oraz szybko odnajdywać informacje na dany temat.
Kolejną opcją jest pomoc w gastronomii. Często w weekendy potrzebne są kelnerki do pracy na weselach czy bankietach, lub po prostu kiedy jest w restauracji większy ruch. Nie trzeba mieć dużych umiejętności, wystarczy koordynacja ruchowa. Do zadań kelnerki należy stawianie potraw, zmiana talerzy i sztućców, pilnowanie, aby nie zabrakło niczego gościom oraz ogólny porządek na sali. Drugą opcją jest pomoc kuchenna. Obowiązkiem jest mycie naczyń, obieranie warzyw i owoców oraz drobne pomoce przy robieniu potraw. Jeśli masz prawo jazdy to możesz dorobić jako rozwoziciel. Po prostu dostarczasz zamówienie z restauracji do klienta.
Sklepy i supermarkety często potrzebują ludzi tylko do dorywczej pracy, jak na przykład remanent. Przeważnie jest to w nocy, kiedy sklep jest już zamknięty. Wtedy liczy się towar oraz spisuje jego nazwę, producenta i kod kreskowy. Sklepy potrzebują dodatkowych rąk do pracy także do sprzedawania karpi w grudniu, promowania nowych produktów a także roznoszenia gazetek i ulotek.
Kolejnymi pomysłami na dorobienie do budżetu jest pomoc przy pracach w domu. Sprzątanie posesji, koszenie trawy, wynoszenie śmieci to tylko jedne z kilku czynności. Często starsze lub chore osoby potrzebują pomocy ze zrobieniem zakupów czy wyjściem z psem. Może nie zarobimy kokosów, ale w pewien sposób podreperujemy swój budżet, a przy okazji odciążymy kogoś i spełnimy dobry uczynek. Czasem potrzebna jest pomoc do opieki nad dziećmi do której nie musimy mieć dużych umiejętności po za uczciwością i pomysłami na spędzenie czasu z pociechami. Jeśli lubisz dzieci to bardzo ciekawa forma dorobienia.
Jeśli jesteś osobą uzdolnioną artystycznie to również nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem dodatkowego zajęcia. Przed komputerem siedzisz całymi dniami, a PhotoShopa masz w małym palcu? Możesz zająć się grafiką komputerową lub montowaniem filmów. Wiele osób próbuje swoich sił w socjal mediach i potrzebują ładnej grafiki, banera, dobrze wyretuszowanego zdjęcia czy też pomocy przy montażu filmików na YouTube.
Od komputera wolisz kartę papieru? Nic straconego! Bardzo ciekawą formą prezentu są ręcznie namalowane portrety, a zapotrzebowanie na nie stale rośnie. Jeśli nie interesuje Cię malowanie twarzy, zawsze swoje rysunki możesz przesłać do gazety czy wydawnictwa zajmującego się książkami dla dzieci.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się fotografowie-amatorzy. Nie każdego stać na profesjonalistę za kilka tysięcy, więc jeśli tylko masz dobre oko i potrafisz robić estetyczne zdjęcia ten rodzaj dodatkowej pracy jest dla Ciebie. Początkujące wizażystki także są poszukiwane. Nie trzeba być po specjalnej szkole czy kursach, jednak wykonywany makijaż musi być staranny, precyzyjny i estetyczny, a kosmetyki na których będziesz pracować- trwałe.
Mam nadzieję, że wśród tylu proponowanych możliwości zarobienia dodatkowych pieniędzy znajdziesz idealny sposób dla siebie, a talent który posiadasz będzie dobrze wykorzystany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here