Nie można zaprzeczyć temu, że każdy z nas, kto pracuje na pełny etat, wraz ze sztywnymi godzinami pracy od 9:00 do 17:00, choć raz miał w głowie myśl o rozpoczęciu pracy na własny rachunek. Zgodnie ze statystykami, ponad 76% Polaków, choć raz myślało o otworzeniu własnego biznesu i o uniezależnieniu się pod względem finansowym. Oczywiście, każdy z nas może podjąć taką decyzję, jednak nie każdemu uda się zakończyć to przedsięwzięcie sukcesem. Droga do otwarcia swojej własnej działalności jest niezwykle długa i kręta i rozpoczyna się ona już na etapie załatwiania formalności z odpowiednimi urzędami. Następnie, świeże przedsiębiorstwo musi postawić wszystko na odpowiedni marketing i próbę zyskania swoich zaufanych i lojalnych klientów. Konkurencja na rynku jest ogromna, więc śmiało można powiedzieć, że udaje się to jedynie najlepszym. W związku z tym o wiele lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest wejście w tak zwany biznes franczyzowy. Jednak co warto o nim wiedzieć?

Czym jest biznes franczyzowy?

Biznes franczyzowy jest bezpiecznym modelem biznesowym, który zyskuje sobie coraz większą popularność w naszym kraju. Można śmiało powiedzieć, że jest on w pełni bezpieczny dla przyszłego przedsiębiorcy, a także i dla drugiej strony biznesu czyli dla franczyzodawcy. Cały model biznesowy opiera się na umowie franczyzowej. To właśnie w niej zawiera się warunki, postanowienia i wymagania odnośnie obu podmiotów gospodarczych. W pierwszej kolejności warto wiedzieć, że w modelu franczyzowym to franczyzodawca daje nam wszystko to, co jest niezbędne do rozpoczęcia własnej działalności i wprowadza nas na rynek. My- jako franczyzobiorcy- zobowiązujemy się takowych zasad i postanowień zawartych w umowie przestrzegać, a także zobowiązuje się on do uiszczenia jednorazowej opłaty franczyzowej oraz comiesięcznych ustalonych opłat na rzecz franczyzodawcy. Pozostałe części zysku z działalności, franczyzobiorca zalicza do swoich kosztów uzyskanych przychodów. Oczywiście franczyzobiorca jest również zobowiązany do prowadzenia działalności w taki sposób, jaki jest ogólnie przyjęty we wszystkich placówkach franczyzowych, a także przestrzegania zasad i standardów. Gdzie sprawdzić, jakie oferty od franczyzodawców są dostępne? Wystarczy, że wejdziemy na katalog franczyz i wybierzemy interesującą nas branżę.

Co w biznesie franczyzowym zyskuje franczyzobiorca?

Franczyzobiorca, który zdecyduje się na wejście we współpracę z franczyzodawcą, wiele na tego typu modelu biznesowym zyskuje. Po pierwsze otrzymuje on konkretne i kompletne know-how, czyli zbiór zasad, reguł i strategii, które wykorzystał franczyzodawca do rozwoju swojego biznesu. Od razu można więc zauważyć, że przyjęte strategie są niezwykle skuteczne, skoro decyduje się on na otwieranie kolejnych placówek. Dodatkowo franczyzobiorca otrzymuje możliwości działania pod rozpoznawalnym szyldem i może zyskać również promocyjne warunki dostaw towarów i dóbr. Finalnie, nie musi on martwić się o spopularyzowanie swojej firmy na rynku i walce z konkurencją, gdyż już od samego początku wiąże się on z marką rozpoznawalną, która ma swoje grono zaufanych i lojalnych klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here