Gaming bez fajerwerków, ale stabilnie

Dla jednych to sektor już wypalony, który najlepsze ma za sobą. Inni ponownie widzą w nim melodię przyszłości. Spółki gamingowe, póki co są wyceniane dość nisko, co jest okazją do długoterminowych inwestycji. Czy powróci sentyment do branży gamingowej na polskiej giełdzie?

Po bardzo udanych latach 2018 – 2020 dla gamingu, przez ostatnie 8-9 miesięcy jakby zainteresowanie sektorem troszkę zmalało. W tym czasie wiele spółek nieźle potraciło na wartości, czego dobrym odzwierciedleniem jest indeks WIG.GAMES. Ostatnio jednak jakby sentyment do gamingu powracał. Może to przez wypalenie popularności innych branż – „covidowej” oraz OZE? Do łask w 2021 roku wróciły spółki z tzw. starej ekonomii, banki, wydobywcze czy produkcyjne. Czy podobnie będzie z gamingiem?

Gaming ma to do siebie, że jest zależny od głośnych premier widocznych na horyzoncie. Tych niestety aż tak wielu nie ma. Jest gdzieś w tle nowy Frostpunk 2 od 11Bit czy kilka projektów od CI Games, ale wszystko bez konkretnych dat. CD Projekt też, póki co niczego nie ogłosił, mimo że ich kurs jakby znalazł swoje dno, które skutecznie obronił i teraz stopniowo powinien iść do góry. Może Techland szykujący się do wejścia na giełdę  rozkręci ruch? Poza tym raczej fajerwerków klasy AAA nie ma co się spodziewać. Prędzej mniejsze produkcje osiągną jakiś spektakularny sukces. Dobry przykład to gra Gas Station Simulator, która stała się takim małym hitem i zwróciła się w 1,5 godziny od premiery.

Wspomniany sentyment może jednak powrócić, ze względu na niskie ceny wielu walorów, które są doskonałą okazją do zakupu czy akumulacji pakietów akcji. Jak dobrze wiadomo, giełda wycenia przyszłość, więc na długi termin gamingowe papiery wydają się bardzo sensowne. Tym bardziej że sama branża ma się świetnie i rośnie z roku na rok.

Indeks WIG.GAMES – kurs na północ?

Indeks WIG.GAMES jest obecnie w konsolidacji z dobrymi perspektywami do wybicia się i kolejnego marszu w górę. Boczniak trwa od maja (po 5-6 miesiącach spadków) i póki co zatrzymuje się na górze w granicach 25 000 pkt. Przebicie na stałe tego pułapu, powinno pozwolić mu ruszyć na walkę z kolejnym poziomem do pokonania, gdzieś w okolicach 28 000 pkt.

Osoby zainteresowane tym indeksem, nie mają za wielkiego wyboru w spółki wchodzące w jego skład. Posiadając konto w Saxo broker z dostępem do platformy transakcyjnej SaxoTraderGO lub SaxoTraderPRO, możemy zdecydować się na zakup dowolnych akcji z 5 spółek wchodzących w skład tego indeksu.

Tylko 5, bo tyle tworzy indeks istniejący od końcówki I kwartału 2019 roku. W jego skład wchodzą CD Projekt, PlayWay, 11 Bit Studio, CI Games oraz Ten Square Games. Sami gamingowi polscy giganci, których pozycje, póki co wydają się być niezagrożone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here