Na rynku znaleźć można dziesiątki książek związanych z ekonomią. Które z nich spotkały się z uznaniem czytelników i polecane są przez ekspertów? Zapoznaj się z listą sprawdzonych tytułów i zdobywaj wiedzę każdego dnia.

Austriacka szkoła ekonomii – Randal G. Holcombe

Ta napisana prostym językiem książka pozwoli Ci zgłębić tajniki kalkulacji ekonomicznej, cyklów pieniężnych, koniunkturalnych i bankowych czy zdecentralizowanej wiedzy rynkowej. Ponadto autor omawia rolę firm i rynków w ekonomii. To tylko niektóre zagadnienia, gdyż więcej o austriackiej szkole ekonomii oraz jej założeniach dowiesz się po lekturze książki. To baza wiedzy, którą powinien poznać każdy, kto opanował analizę ekonomiczną. Tę i inne pozycje możesz kupić w księgarni Pawła Albrechta. Zachęcamy do zapoznania się z szeroką i zróżnicowaną ofertą.

Inwestowanie w jednej lekcji – Mark Skousen

Książka wyjaśnia, dlaczego nawet profesjonaliści odnoszą porażki związane z inwestowaniem. Autor ukazuje charakter giełdy i analizuje mechanizm zmian cen akcji. Ponadto przekazuje czytelnikowi prosty sposób na wzrost zysków bez konieczności długotrwałej analizy rynku. W książce nie brakuje zabawnych anegdot, dzięki czemu jest ciekawa, a zarazem prosta w zrozumieniu. Zdecydowanie warto przyjrzeć jej się bliżej.

Zasady Ekonomii – Carl Menger

To tytuł, który zapoczątkował rewolucję marginalistyczną, a ta poprawiła pewne błędy klasycznej szkoły ekonomii. Autor dokładnie wyjaśnia, czym jest wartość ekonomiczna
i przekazuje wiedzę na temat logiki ekonomicznej. Wielu ekspertów podkreśla, że pozycja stała się przełomowa i trudno się tym nie zgodzić. To świetna książka zarówno dla studentów, jak i osób, które rozwijają biznes, a także początkujących inwestorów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Sztuka wzbogacania się – Wallace D. Wattles

Autor radzi, jak pozbyć się złych przekonań związanych z pieniędzmi i bogactwem. Dowiesz się, dlaczego wiele metod oszczędzania i pomnażania pieniędzy nie działa i pozbędziesz się stereotypów. Wallace D. Wattles przekonuje, że przed bogactwem nie oddzielają nas wysokie podatki czy sytuacja ekonomiczna w kraju, a jedynie własne bariery. Wystarczy więc zmienić myślenie, a sukcesy na pewno przyjdą.

Czarny łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem – Nassim Nicholas Taleb

Kolejna propozycja z księgarni Pawła Albrechta, po którą warto sięgnąć. Książka wyjaśnia, dlaczego ludzie źle przewidują przyszłe wydarzenia i w jaki sposób te nieprawdopodobne zmiany wpływają na nasze życie. Autor podkreśla, że przyszłość przewidujemy wyłącznie na podstawie zdarzeń z przeszłości, co warto zmienić. Dzięki kilku prostym metodom można znacznie lepiej ocenić ryzyko i trafnie określić prawdopodobieństwo. Zasady te warto odnieść zarówno do inwestycji, jak i sytuacji z życia codziennego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here