Firmy na całym świecie przekształcają niewydajne miejsca robocze w zrównoważone przestrzenie, które przynoszą korzyści zarówno środowisku, jak i pracownikom i przekładają się też na wyniki finansowe. Badania pokazują, że takie praktyki wpływają na większą wydajność, mniejsze generowanie odpadów i szybsze budowanie pozytywnego wizerunku w oczach klientów. Jakie są najważniejsze korzyści z prowadzenia ekologicznej firmy?

Lepsza ocena w oczach klienta  

Bycie eko jest w modzie. Ekologiczne rozwiązania są często pozytywnie odbierane przez klientów, którym łatwiej zaufać firmie dbającej o środowisko. W 2015 r. badacz R. Nielsen przeprowadził ankietę wśród 30 000 konsumentów z całego świata. Okazało się, że aż 66% osób woli zapłacić więcej za ten sam produkt, jeśli jest on dostarczony przez firmę korzystającą z odnawialnych źródeł energii.   

Motywacja pracowników 

Jedno z badań przeprowadzonych na Harvardzie wykazało 15-procentowy wzrost wydajności u pracowników i to tylko dzięki temu, że w biurach umieszczono rośliny. Dodatkowo naturalne światło, lepsza wentylacja i nietoksyczne środki czyszczące poprawiają jakość powietrza w miejscu pracy. Wszystko przekłada się na zmniejszenie liczby dni chorobowych, a także rotację personelu. 

Ekologiczne biuro to symbol statusu 

W miarę jak coraz więcej znanych na całym świecie firm staje się ekologicznych, dołączenie do takiego elitarnego grona jest po prostu samoistną reklamą. Biuro, w którym dba się o środowisko naturalne, znacznie podnosi renomę firmy i daje sygnał klientom o swoim zaangażowaniu i społecznej odpowiedzialności.  

Korzyści płynące z ekologicznego biura znacznie przewyższają koszty, jakie trzeba podnieść podczas jego modernizacji. Czas i pieniądze potrzebne do ustanowienia nowych standardów zwracają się przez lata, nie tylko w pieniądzach, ale także w lojalności klientów. O tym, jak efektywnie zarządzać przedsiębiorstwem i jakie normy należy spełniać, aby przewyższyć konkurencję, można przeczytać na stronie https://pro.bureauveritas.pl/.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here