Wybór odpowiedniego krzesła biurowego nie jest prostą sprawą. Powinno być nie tylko dopasowane do biurka i naszego wzrostu, ale także zapewniać podparcie dla wszystkich części ciała. Podpowiadamy, czym kierować się przy zakupie wygodnego siedziska do pracy.

Możliwość regulacji

Niestety, chociaż większość producentów zapewnia nas, że oferuje produkty ergonomiczne, rzadko jest to zgodne z prawdą. Dlatego, zanim wydamy pieniądze na coś, co nie spełni naszych oczekiwań, trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw. Pierwsza kwestia, która jest niesamowicie istotna, to możliwość regulacji. Chodzi o dowolne regulowanie oparcia, podłokietników oraz wysokości siedziska. Dzięki takim funkcjom bez problemu dostosujemy fotel do swojego wzrostu i gabarytów. Dla pełnej wygody w trakcie siedzenia nasze kolana powinny być zgięte pod kątem 90 stopni. Zarówno zbyt niskie, jak i zbyt wysokie krzesło spowoduje nieprawidłowe rozłożenie ciężaru ciała wzdłuż kręgosłupa.

Kolejny wyznacznik to kształt oparcia. Warto wybrać profilowane. Gdy będzie dopasowane do kształtu pleców i odcinka lędźwiowego (zwłaszcza gdy cierpimy na dolegliwości bólowe w tej okolicy) zapewni nam 100% komfortu. Istotne jest to, aby fotel nie był zbyt głęboki i pozwalał nam na opieranie się w niemal każdej pozycji. Również siedzisko nie powinno się pod nami zapadać, ponieważ długotrwałe siedzenie w taki sposób zwiększa uczucie zmęczenia. Ostatnia ważna kwestia to podłokietniki. Ten niepozorny element krzesła nie może być zbyt wąski. Dobrze, aby podobnie jak oparcie, posiadał możliwość regulacji.

Krzesło czy fotel?

Odpowiedź na zadane powyżej pytanie nie jest jednoznaczna. W tym przypadku duże znaczenie ma to, kto będzie z nich korzystać. Gdy wybieramy siedzisko do biura szefa, prawnika czy urzędnika, pełni ono funkcję reprezentacyjną. Są to osoby mające bezpośredni kontakt z ludźmi, dlatego szersze oparcie i nieco masywniejsza forma będą tutaj wskazane. Polecamy więc dostojne, stabilne fotele z eko-skóry. Jeżeli jednak szukamy siedzenia zapewniającego większą mobilność, takiego, które będzie jednocześnie maksymalnie wygodne i lekkie – lepiej wybrać krzesło z ergonomicznym zagłówkiem i materiałową tapicerką.

Gdzie szukać mebli biurowych dobrej jakości?

Poza kwestiami wizualnymi i funkcjonalnością wybranego wyposażenia, znaczenie ma również jego jakość. W końcu meble biurowe są czymś, co powinno służyć bezproblemowo przez wiele kolejnych lat. Warto, aby taka inwestycja zwróciła się pod postacią efektywniejszej pracy, maksymalnego komfortu oraz estetycznego wyglądu biura. W tym celu szukajmy foteli i krzeseł u sprawdzonych producentów. Przykładem mogą być realizacje PROMAG, czyli producenta siedzisk zaprojektowanych specjalnie z myślą o biurach, kancelariach i gabinetach. Krzesła i fotele występują tutaj aż w siedmiu różnych wersjach. Dzięki tak dużemu wyborowi i wysokiej jakości wykonania, w PROMAG bez problemu znajdziemy model w pełni ergonomiczny i dostosowany do naszych oczekiwań.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here