jak znaleźć pracę za granicą
Każdy z nas chciałby więcej zarabiać, by móc spełniać swoje marzenia. Możliwość zarobienia w krótkim czasie dobrych pieniędzy daje praca za granicą. W tym artykule zwrócimy uwagę jak znaleźć pracę i na co uważać w poszukiwaniach. Pieniądze zarobione za granicą w przeliczeniu na polskie złotówki kuszą każdego z nas. Jedni decydują się na rozłąkę z rodziną i wyjeżdżają do pracy poza granice naszego kraju, inni nie mają wyjścia i wyjeżdżają, a jeszcze inni zostają w kraju.
Agencje pośrednictwa pracy Bardzo popularnym i moim zdaniem bezpiecznym jest poszukiwanie pracy przez biura pośrednictwa pracy. Bardzo dużo ogłoszeń o pracę wystawiane przez agencje można znaleźć na portalach ogłoszeniowych. Zazwyczaj biura te oferuję prace, zakwaterowanie, samochód służbowy oraz załatwienie wszelkich formalności prawnych. Jest to pomocne, kiedy nie znajmy języka angielskiego bądź języka, którym mówi się w danym kraju. Nie musimy również samemu szukać zakwaterowania. Przynajmniej przez pewien czas mamy gdzie mieszkać. Załatwienie spraw formalnych jest również pomocne.
Pracownicy takiego biura przetłumaczą nasze CV czy inne dokumenty np. referencje, świadectwo pracy.
Oczywiście są i minusy pracy przez agencję. Za wszystkie ich usługi należy zapłacić, czasami więcej niż zapłacilibyśmy sami. Tutaj za przykład podamy zakwaterowanie. Bardzo często oferowany jest nam kilkuosobowy pokój ze wspólną kuchnią i łazienką, za który z miesięcznego wynagrodzenia odliczane jest nam tyle samo, ile zapłacilibyśmy za kwaterę u osoby prywatnej. Również i wynagrodzenie jest niższe w stosunku do wynagrodzenia wypłacanego nam bezpośrednio przez pracodawcę. Pamiętajmy, że swoją dolę za każdego pracownika również otrzymuje biuro. Praca na własną rękę Dlatego warto poszukać pracy na własną rękę lub popytać wśród znajomych pracujących za granicą, czy nie wiedzą o zwolnionej posadzie. Może uda nam się w ten sposób znaleźć zatrudnienie. Pomimo wszystko warto jednak pamiętać o tym, aby zanim wyjedziemy dowiedzieć się więcej na temat danego kraju, kultury i obowiązujących przepisów. Przed wyjazdem należy sprawdzić datę ważności naszego dowodu osobistego a w Narodowym Funduszu Zdrowia warto wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Warto przygotować dokumenty potwierdzające nasze wykształcenie i kwalifikacje.
Jeśli będziemy pracować przez biuro pośrednictwa pracy nie jest wymagane tłumaczenie dokumentów. Jeśli natomiast chcemy poszukiwać pracę samemu już za granicą powinniśmy zadbać o tłumaczenie dokumentów. Jeśli znamy język angielski będziemy potrafili porozumieć się z innymi osobami. Natomiast jeśli nasz język angielski jest słaby, warto przed wyjazdem zakupić rozmówki polsko – angielskie i podszlifować znajomość języka obcego. Przede wszystkim warto poznać kulturę i obyczaje panujące w danym kraju. Jedziemy w gości, więc musimy zaakceptować zwyczaje panujące w danym kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here