Kotły wielopaliwowe świetnie sprawdzają się do spalania odpadów drzewnych i nie tylko. W tym przypadku proces palenia obejmuje trociny, zrębek oraz różne mieszaniny kory drzewnej. Urządzenie ECO CONTROL stworzone jest tak, aby mogło wytwarzać podczas spalania odpadków gorącą wodę. Przeznaczysz ją bez problemu do celów grzewczych oraz technologicznych. Chcesz wiedzieć, jak działa system ECO CONTROL oraz czy kotły wielopaliwowe to dobra inwestycja w dzisiejszych czasach? Poniżej znajdziesz więcej informacji na ten temat!

Jak działają kotły wielopaliwowe? Najważniejsze informacje

Kotły wielopaliwowe działają na naprawdę prostych zasadach. Komora paleniskowa powoduje odparowanie wilgoci zawartej w paliwie dowolnego rodzaju, a następnie przechodzi do procesu dokładnego spalania. Warto dodać, że kotły wielopaliwowe zapewniają odpowiednie warunki spalania wielu materiałów, dzięki czemu te rozkładają się równomiernie. Automatyczny układ odpopielania oraz system ECO CONTROL to świetne rozwiązania, które sprawiają, że kotły wielopaliwowe są naprawdę świetną inwestycją.

Na rynku dostępne są różne rodzaje kotłów wielopaliwowych które posiadają np. trzyciągowy obieg spalin. Ten jest przystosowany do opalania spalinami, które wydostają się z paleniska. Co ciekawe, w zestawie tego typu bez problemu spalisz nawet mokre odpady drzewne, co znacznie ułatwi Ci pracę i pozwoli zaoszczędzić nieco gotówki.

Czy kotły wielopaliwowe są wydajne?

Popularne kotły wielopaliwowe dostępne na rynku charakteryzują się przede wszystkim mocą na poziomie nawet ponad 60 kW. Dzięki temu mogą generować naprawdę spore ilości ciepła podczas spalani dowolnego rodzaju odpadów drzewnych. W pełni automatyzowane, dzięki sterownikom ECO CONTROL pozwalają na spełnienie nawet najbardziej wyśrubowanych norm związanych z ekologią. Warto dodać w tym przypadku, iż ECO CONTROL to dwa połączone ze sobą tryby pracy pozwalające na zoptymalizowanie czasu podawania paliwa. Komunikacja z tym sterownikiem odbywa się poprzez specjalistyczny panel operatora z dotykowym ekranem.

Jak widzisz, kotły wielopaliwowe, a w szczególności te ze sterownikiem ECO CONTROL są nie tylko wydajne, ale i spełniają restrykcje związane z ochroną środowiska i nie tylko. Jeśli szukasz idealnego rozwiązania dla siebie, koniecznie postaw na ten rodzaj kotłów, a na pewno nie pożałujesz swojej decyzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here