W dzisiejszych czasach rozwój nowoczesnych technologii wywiera mocny wpływ na wiele światowych branż działających na rynku. Usługi pay per use mają na celu zabezpieczyć interesy przedsiębiorstwa, a także jego klientów. Taki model biznesowy idealnie sprawdza się w lotnictwie, gdzie loty często mogą być opóźnione lub odwołane. Wykorzystując model pay per use można zapłacić jedynie zaliczkę za bilet, a kolejną część opłacić dopiero w dniu wykonania usługi.

Oczywiście subskrybowanie usług dotyczy nie tylko lotnictwa, ale także wielu innych usług niezależnie od branży. Płatności za to, czego dokładnie używa się w danym momencie, doskonale sprawdza się w przemyśle oraz logistyce. Zastanawiasz się, jak to możliwe? Jeśli potrzebujesz danego towaru np. kosiarki, możesz ją wypożyczyć, płacąc tylko za czas, kiedy z niej korzystasz. Postęp technologiczny sprawił, że wielu przedsiębiorców decyduje się na współpracę z potencjalnymi klientami na zasadach pay per use. Oznacza to w skrócie tzw. płacenie za użycie towaru lub usługi. Taka forma rozliczenia doskonale nadaje się także do wynajmu długoterminowego samochodów, rowerów i nie tylko. Dzięki nowoczesnym systemom monitoringu np. czasu pracy urządzeń potencjalny klient zapłaci tylko za czas, kiedy rzeczywiście użytkował dany sprzęt. To pozytywnie wpływa nie tylko na finanse, ale i relacje pomiędzy usługodawcą a usługobiorcą.

Subskrybowanie sprzętu – pay per use, a monitoring urządzeń

Można śmiało powiedzieć, że model pay per use jest ściśle związany z systemami monitoringu sprzętu oraz czasu ich pracy. Może to także dotyczyć np. wykorzystywanej energii świetlnej. Dzięki temu jako potencjalny klient zapłacisz tylko tyle, ile w rzeczywistości światła zużyjesz i nie tylko. Wprowadzenie tego innowacyjnego modelu opierającego się na usłudze, jaką jest subskrybowanie wymaga jednak wdrożenia nowoczesnych systemów IT, które pozwolą na sprawne monitorowanie pracy aut na wynajem, rowerów lub nawet pracy sprzętu budowlanego. To świetna opcja zarówno dla klientów, jak i przedsiębiorców zajmujących się wynajmem sprzętu specjalistycznego i nie tylko. Jeśli szukasz nowego sposobu na biznes lub potrzebujesz usługi, za którą zapłacisz tylko wtedy, kiedy z niej korzystasz, koniecznie sprawdź model biznesowy pay per use. To prawdopodobnie przyszłość nowoczesnych form rozliczeniowych pomiędzy przedsiębiorcami, a także potencjalnymi klientami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here