Rozwój firmy z wirtualizacją VMware vSphere 6

Działanie biznesu nierzadko oparte jest na najróżniejszych rozwiązaniach technologicznych – odkąd na rynku zaczęły pojawiać się takie rozwiązania, użytkownicy profesjonalni znajdują dla nich zastosowania pozwalające zwiększyć wydajność przedsiębiorstwa i poszerzyć zakres jego działań. Przykładem produktu stworzonego z myślą o takim zastosowaniu jest chmura hybrydowa, czyli nowość na rynku z chęcią wykorzystywana przez profesjonalistów. W tym artykule postaramy się przybliżyć Państwu nowoczesną i elastyczną platformę ułatwiającą przejście firmy na użycie chmury hybrydowej. Ta platforma to VMware vSphere 6. Służy ona do wirtualizacji serwerów. Mamy nadzieję, że lektura tego artykułu zainteresuje Państwa i pozwoli na bliższe poznanie opisanego rozwiązania. Zapraszamy do lektury!

Krótka charakterystyka marki VMware

VMware to firma pochodząca z Kalifornii, która zajmuje się tworzeniem profesjonalnego oprogramowania służącego do wirtualizacji. Ta marka to globalny lider w branży infrastruktury chmurowej oraz mobilności w biznesie. Rozwiązania oferowane przez VMware mają na celu ułatwienie wdrażania rozwiązań cyfrowych w przedsiębiorstwach. Wszystkie produkty proponowane przez tego producenta cechują się niezawodnością, funkcjonalnością, wydajnością oraz elastycznością. Idealnie sprawdzą się w przedsiębiorstwach mniejszej oraz średniej wielkości, w których wcześniej nie były implementowane rozwiązania wirtualizacyjne. Produkty VMware umożliwiają zwiększenie wydajności działania przedsiębiorstwa, a także ułatwiają eksploatację posiadanych rozwiązań. Warto zwrócić uwagę na dość niskie ceny proponowanych rozwiązań, a zarazem ich wysoką jakość.

Dlaczego warto wybrać rozwiązania wirtualizacyjne?

Główny cel wirtualizacji to jak najefektywniejsze wykorzystanie istniejących zasobów sprzętowych poprzez modyfikowanie ich cech. Zastosowanie wirtualizacji w przedsiębiorstwie pozwala na zwiększenie efektywności działania, uzyskanie mniejszych kosztów eksploatacji oraz uzyskanie większej spójności firmowych rozwiązań sieciowych. Z pewnością wprowadzenie wirtualizacji sprawi, że urządzenia w przedsiębiorstwie będą działać sprawniej i wydajniej, a także znacznie szybciej. Rozwiązania wirtualizacyjne zapewniają wiele zalet, które warto wziąć pod uwagę podczas tworzenia sieci w przedsiębiorstwie. Bardzo często firmy posiadają sporo zasobów, których nie są w stanie wykorzystać w pełni, a z pomocą przychodzą im wtedy właśnie rozwiązania wirtualizacyjne.

VMware vSphere 6 – nowoczesne i elastyczne oprogramowanie

VMware vSphere 6

VMware vSphere 6 to oprogramowanie wspierające organizacje w transformacji do chmury hybrydowej, czyli nowoczesnego rozwiązania, które w przyszłości z pewnością będzie coraz bardziej się rozpowszechniać. Zadaniem tego oprogramowania jest zagwarantowanie podstawy dla elastyczności biznesowej, co umożliwia wygodne i sprawne przejście na rozwiązania chmury hybrydowej. vSphere 6 wyposażony jest w zaawansowane funkcje zabezpieczające, które gwarantują maksymalny poziom ochrony danych. W porównaniu do poprzednich wersji tego oprogramowania, w najnowszej z nich znajdą Państwo najwięcej dodatkowych funkcjonalności oraz ułatwień odpowiadających za usprawnienie pracy przedsiębiorstwa. VMware vSphere 6 to jedno z najlepszych na rynku oprogramowań, które mogą stanowić bazę dla aplikacji chmurowych oraz biznesowych. Jest to bardzo elastyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w przedsiębiorstwach różniących się wielkością oraz branżą, w jakiej działają. Oprogramowanie jest stale aktualizowane, aby zapewniać użytkownikom najwyższą jakość, niezawodność oraz elastyczność działania.

VM vSphere 6 to oprogramowanie, które dostępne jest w postaci trzech pakietów: Enterprise, Standard oraz Essentials. Pakiety te różnią się zawartością, dzięki czemu każdy z klientów może wybrać idealne rozwiązanie dla siebie, zależnie od potrzeb. Pakiet Essentials został stworzony z myślą o klientach mniej wymagających, na przykład prowadzących niewielką firmę, która dopiero rozpoczyna swoją działalność. Ten pakiet umożliwia zainstalowanie platformy vSphere 6 na trzech fizycznych serwerach posiadających maksymalnie 2 jednostki CPU. Pakiety Standard oraz Enterprise powstały, aby spełnić oczekiwania klientów profesjonalnych, prowadzących większe przedsiębiorstwa, które posiadają większe wymagania związane ze stosowanym oprogramowaniem. Wszystkie pakiety oferowane przez VMware są dostępne w wersji komercyjnej oraz akademickiej. Produkt ten na pewno spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników, którzy wśród różnych rodzajów licencji mogą odnaleźć idealną dla siebie.

Największe zalety rozwiązania VMware vSphere 6:

VMware vSphere 6

 • możliwość sprawnego przygotowania przedsiębiorstwa do przejścia na rozwiązania chmury hybrydowej
 • zwiększenie sprawności, szybkości oraz niezawodności działania systemów wykorzystywanych w przedsiębiorstwie
 • łatwiejsze zarządzanie posiadanymi zasobami informatycznymi
 • maksymalne wykorzystanie posiadanych zasobów, dzięki czemu nie są one marnowane, a przedsiębiorstwo uzyskuje najlepsze możliwe wyniki
 • zwiększenie mobilności pracy
 • możliwość obsługi nowych obciążeń, przy jednoczesnym zachowaniu rosnących potrzeb i złożoności infrastruktury
 • profesjonalne zabezpieczenie danych, aplikacji, infrastruktury oraz dostępu do nich
 • zastosowanie funkcjonalności aplikacji w kontenerach
 • potraktowanie infrastruktury sieciowej jako spójnego środowiska, które może zostać wykorzystane do rozwoju i wprowadzania nowych rozwiązań
 • znaczne ułatwienie odtwarzania danych po awarii oraz zapobieganie negatywnym skutkom takich sytuacji
 • wsparcie dla pracy zdalnej, dzięki czemu wszystkie biura danej firmy (niezależnie od tego gdzie się znajdują) mogą ze sobą współpracować i działać jako jedno, spójne środowisko
 • intuicyjna obsługa

Jesteśmy przekonani, że w tak krótkim tekście niemożliwe jest opisanie wszystkich zalet wyjątkowego rozwiązania, jakim jest VMware vSphere 6. Mamy jednak nadzieję, że artykuł ten był interesujący i przybliżył czytelnikom tematykę tego oprogramowania do wirtualizacji serwerów. Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem tego rozwiązania – zapraszamy do skontaktowania się ze sklepem thomas it. W naszej ofercie znajdą Państwo wszystkie pakiety VMware vSphere 6, a także inne licencje na to oprogramowanie. Od lat zajmujemy się dostarczaniem profesjonalistom najlepszego sprzętu oraz oprogramowania dla wymagających zastosowań. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości związane z doborem idealnych rozwiązań dla przedsiębiorstwa – nasi eksperci z chęcią pomogą każdemu z klientów i udzielą profesjonalnych porad. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt poprzez e-mail: info@thomas-it.pl lub telefonicznie: 32 444 94 30

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here