Jedni marzą o podróżowaniu, inni od zwiedzania świata wolą spędzać czas za kierownicą swojego wyśnionego samochodu. W realizacji tego celu pomocna może być umowa leasingowa.

Kilka słów o leasingu

Leasing to obecnie najwygodniejsza i najprostsza forma finansowania. Leasing na samochód może wziąć firma lub osoba fizyczna. Leasingobiorca użytkuje pojazd, który został wykupiony przez instytucję finansową, ale nie jest jego właścicielem, pomimo wpłaconej kwoty na rzecz kapitału początkowego. W trakcie trwania umowy leasingobiorca płaci raty za korzystanie z auta. Po zakończeniu leasingu, klient może wykupić samochód w niskiej cenie do dalszego użytkowania albo zrezygnować. W tej sytuacji auto pozostaje u leasingodawcy.

Leasing także na auto z drugiej ręki

Leasingobiorca może zdecydować czy woli wziąć nowe auto z salonu czy samochód z drugiej ręki. Jeżeli chodzi o leasing na samochody używane, to warto pamiętać, że taki pojazd musi być w bardzo dobrym stanie technicznym. Instytucje finansowe udzielające leasingu często zastrzegają sobie, by wybrany samochód nie miał więcej, niż dziesięć lat. Używane auto w leasing ma najczęściej niższą wartość od tego, prosto z salonu. W przypadku auta z drugiej ręki najczęściej wpłata początkowa wynosi około dziesięciu procent wartości pojazdu. Następnie, leasingobiorca w okresie trwania umowy ponosi comiesięczne raty leasingowe, te są jednak dużo niższe, niż w przypadku auta z salonu.

Dlaczego leasing się opłaca?

Dlaczego warto rozważyć leasing? Odpowiedź jest prosta! Dzięki takiej formie finansowania inwestycji, użytkowanie samochodu jest dużo tańsze. Nie musimy pozbywać się oszczędności życia, bo koszty rozkładają się w czasie. A po zakończeniu trwania umowy auto można wykupić za niewielką kwotę. Dodatkowo, wybierając leasing operacyjny, który jest zdecydowanie bardziej popularny wśród przedsiębiorców, niż leasing finansowy, koszty amortyzacji pokrywa leasingodawca.

Skorzystaj z fachowego doradztwa

Jeżeli jesteście zainteresowanie leasingiem warto skontaktować się z firmą CLS (kalkulator leasingowy), która będzie bardzo pomocna przy wyborze najbardziej korzystnej oferty. Swoje doradztwo kieruje do firm oraz osób fizycznych. Dzięki współpracy z największymi bankami pomoże wynegocjować najlepsze warunki finansowe dla Ciebie i Twojej firmy. Szczegóły znajdziecie na cls.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here