Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się nad zakupem odzieży używanej z Anglii to na pewno zastanawiałaś się też nad tym, czy jest ona gorsza od nowej. Czy ubrania z drugiej ręki to śmieci, które ktoś oddaje za pieniądze? Czy warto je kupować, czy lepiej unikać?

Wysoka jakość

Odzież używana z Anglii to ubrania wysokiej jakości. To, co trafia do Polski to zazwyczaj ubrania znanych i dużych marek. Wiele z nich nie ma w naszym kraju swoich sklepów i przedstawicielstw. W związku z tym nie wszystkie są znane osobom, które nie interesują się modą. Produktów o kiepskiej jakości nie opłaca się nawet sprowadzać za kanał La Manche.

Odzież używana często ma lepszą jakość niż ta, którą można kupić w sklepach z ubraniami, do których nie chce przyznać się żadne producent. Nie trzeba się, więc jej obawiać. Takie ciuchy nie zniszczą się szybciej niż inne.

Metki

W sklepach z odzieżą używaną bardzo często można kupić produkty jeszcze z metkami. Są to rzeczy całkowicie nowe. Na handel trafiają przecież nie tylko ubrania pochodzące z domów, ale też takie, które nie zostały sprzedane przez fabryki i sklepy.

Zdarza się, że kolekcja ubrań się zmienia i musi zrobić miejsce nowej. Zazwyczaj w sklepach pojawiają się wtedy przeceny i okazje. Mimo ich stosowania nie ma szans na to, by sprzedały się w ich czasie wszystkie ubrania, na które nie starczy miejsca w sklepie lub magazynie.

Żeby, więc zarobić na nich chociaż niewielką kwotę, producenci i właściciele sklepów przekazują swoje ubrania do sklepów, w których ubrania z metką na pewno szybko znikną – do sklepów z odzieżą używaną.

Aspekt higieniczny

Odzież używana z Anglii nie jest mniej higieniczna niż nowe ubrania. Odzież ta jest dezynfekowana, a po zakupie i tak powinno się ją uprać. Prawda jest jednak taka, że kupując w markowym sklepie w galerii handlowej również powinniśmy pamiętać o wypraniu ubrań przed włożeniem ich.

To dobra praktyka, którą powinno się stosować zawsze dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa niezależnie od źródła pochodzenia ubrań. Warto, więc wyrobić sobie taki nawyk. Pod względem walorów higienicznych nie ma różnicy pomiędzy odzieżą nową, a używaną. Nowa po prostu jest ładniej wyeksponowana, ale nie jest bardziej czysta.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here