Organizacja pikników firmowych nie zawsze jest prosta. Niezbędne jest bowiem również zorganizowanie odpowiednich kwestii, tak aby każdy z gości mógł czuć się swobodnie i dobrze się bawił.

Na świecie coraz częściej firmy (zarówno duże, jak i małe) organizują dla swoich pracowników cykliczne pikniki firmowe, które mają na celu integrację ich oraz zapewnienie dobrej zabawy. Wielu szefów uważa również, że takie wydarzenia są doskonałą motywacją do dalszego wypełniania swoich obowiązków przez osoby zatrudnione. 

W Polsce ich popularność wciąż rośnie, a za organizację odpowiadają firmy eventowe.

Jak dobrze zorganizować piknik firmowy?

Piknik firmowy przede wszystkim powinien być czasem dobrze spędzonym we wspólnym gronie. Nie powinien również w żadnych wypadku kojarzyć się z pracą, dlatego ważne jest, aby wydarzenie to zorganizować dobrze i odpowiednio rozplanować. Pikniki tego typu mogą być zorganizowane tylko i wyłącznie dla pracowników, jak również dla pracowników oraz ich rodzin. 

Warto zatem właściwie zaplanować takie wydarzenie. W pierwszej kolejności należy zdecydować, jaką formę ma przybrać ten piknik, a także jaki będzie jego motyw przewodni. Oprócz tego, niezbędny będzie wybór tego, czy będzie on połączony tylko i wyłącznie z dobrą zabawą, czy też z tak zwanym team buildingiem. 

Kolejny krok to miejsce, w którym będzie odbywał się rzeczony piknik. Firmowe wydarzenia (oprócz wyjazdów integracyjnych) najczęściej są organizowane w okolicach miejscowości firmy, tak aby każdy z pracowników mógł dojechać na miejsce bez większych problemów.

Zdecydowanie trudniejsza okazuje się organizacja pikniku firmowego dla pracowników i ich rodzin. Niezbędne bowiem okazuje się zorganizowanie zabaw i gier dla dzieci, a także zatrudnienie dla nich animatora. Doskonałą rozrywką dla maluchów mogą być na przykład dmuchany zamek, zjeżdżalnia i tym podobne.

Co ważne, należy również zadbać w trakcie pikniku o bezpieczeństwo uczestników. 

Ci, którzy nie czują się dobrze w organizacji takich imprez, mogą zdecydować się na ofertę firm eventowych, takich jak Joyevent, która posiada organizuje nie tylko pikniki firmowe, ale także inne wydarzenia. Więcej o ofercie Joyevent można znaleźć na tej stronie internetowej: http://www.joyevent.pl/event-marketing/pikniki-i-festyny-firmowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here