Korzystanie z parkingu wcale nie oznacza konieczności kontaktu z parkingowym – teraz coraz więcej parkingów wyposażonych jest w nowoczesne systemy bezobsługowe, dzięki którym można łatwo i wygodnie pobierać i wnosić opłaty.

Koszty zatrudnienia pracowników odpowiedzialnych za obsługę parkingu mogą być bardzo wysokie. W związku z tym coraz więcej właścicieli parkingów decyduje się na alternatywne, tańsze dla nich rozwiązanie – obsługa parkingu w systemie bezobsługowym.

Dlaczego systemy bezobsługowe są tak popularne?

Bezobsługowe systemy parkingowe pozwalają nie tylko zmniejszyć koszty utrzymania parkingu, ale również są stanowią niekiedy jedyną opłacalną opcję, gdy zarobek mógłby być w pełni przeznaczony na pensję parkingowego.

Także systemy tego rodzaju sprawdzają się tam, gdzie ruch jest większy – można wówczas uzyskać jego większą płynność, ponieważ klienci mogą rozliczać się wtedy jeszcze łatwiej.

Rodzaje bezobsługowych systemów parkingowych:

  • klient jednorazowy – wjazd z biletem z kodem kreskowym
  • klient stały – rozliczenie abonamentowe

Czym dokładnie różni się obsługa parkingu w przypadku klienta jednorazowego i stałego?

Klient jednorazowy

Pierwszy rodzaj systemów parkingowych jest powszechnie spotykany na parkingach przy centrach handlowych, hotelach czy w przestrzeniach miejskich, czyli wszędzie tam, gdzie parkowanie jest rotacyjne.

Wówczas kierowca pojazdu pobiera na wjeździe bilet z kodem kredkowym. Szlaban otwiera się i pozwala na wjazd na parking. Rozliczenie odbywa się w automacie albo w recepcji. Bilet umieszczany jest w skanerze przy wyjeździe, który aktywuje szlaban i pozwala na wyjazd.

Klient stały

Systemy bezobsługowe na parkingach pozwalają również na prowadzenie rozliczeń w formie abonamentu. Wtedy kierowca musi wystąpić o specjalną kartę abonamentową, która zawiera zakodowane dane.

Kartę zbliża się lub umieszcza w czytniku przy wjeździe, co powoduje otwarcie szlabanu. Przy wyjeździe powtarza tę operację, przy czym nie musi wcześniej dodatkowo płacić za parkowanie jak klient jednorazowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here